Engelli Tutamakları

Engelli Tutamakları -parlak metal
Facebook
Pinterest
Print

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Engelli Tutamakları

Engelli Tutamakları, engelli tutacağı, küpeşte, engelli desteği bir çok adı bulunan bu ürünü sizlere anlatmaya çalışacağız.

Engelli Tutacağı ve küpeşte

Engelli Tutamakları hayatı kolaylaştıran paslanmaz kolçaklardır. Gemilerde olan tutamaklara küpeşte denilir. Küpeşteler deniz araçlarının korkuluk demirleri olarak düşünüle bilir. Ancak bu tutamaçlar engelli tutamaklarına göre daha uzun imal edilmektedir. Ankara ‘da bize ulaşmanız halinde size yardımcı olmaktayız.

Engelli tutamağı

Ancak engelli tutamağı kullanılacak yere göre ölçüsü alınarak yapılmalı. Hatta engelli bireyin engel durumuna göre şekillendirilmelidir. Firmamız  “Parlak metal ” olarak özel imal edilmiş engelli tutamağı önermekteyiz.

Ancak acil ihtiyaçlar göz önüne alındığında pratikte bu imalatın yapılması süreci uzattığından çok tercih edilmiyor. Bu sebeple hazır yapılmış engelli tutamakları tercih ediliyor. Ama bu tutamaklar merdiven altı üretimlerden nasibini alıyor.

Günün sonunda  alınan ürünlerin bir süre sonra paslanmaz olduğu söylenmesine rağmen paslandığı görülür. Bunun sonucunda alınan ürün ya boyanmak yada değiştirilmek zorunda kalınıyor.  Sonuçta kaliteli sanılıp para verilerek alınmış bir ürün canınızı sıkabiliyor.

Öyleyse bu durumlarda kalmamak için ürününüzü imalatçıdan veya emin olduğunuz yerlerden temin yoluna gidin. Bize uğramanız yada gelmeniz durumunda sizlere mutlaka yardımcı olunacaktır. Ayrıca engelli olmamasına rağmen evde olan yaşlı bireyler de bu ürünlere ihtiyaç duyuyor.

Yaşlılar (engelliler) için tutacak

Eğer evde kendi ihtiyaçlarını gören yaşlı bireyler varsa yerine göre evin her yerini tutamak veya korkulukla kuşatmak gerekebiliyor. Parlak Metal olarak benzeri projelere imza attık. Bu sebeple sizlerle deneyimlerimizden faydalanmanızı isteriz. Yaşlı bireylerin yaşadığı evlerde duvar kısımlarında korkuluk yapılması hayatlarını kolaylaştırıyor.

Çünkü yürüme zorluğu yaşayan bu insanlarda bulunan kalsiyum eksikliği dolayısı ile kemik erimesi gerçekleşiyor. Bu nedenden dolayı düşmeleri halinde kemiklerde kolay kırılma gerçekleşiyor. Ancak alınacak küçük önlemler ve yaşam alanlarını kuşatacak tutamak ve korkuluklar onları bir nebze olsun koruya bilir.

Son olarak bu yaşlı bireylerin yaşam alanlarında en çok zorluğu ıslak zemin olarak adlandırılan Banyo ve tuvalette olduğunu biliyoruz. Çünkü benzeri şekilde yetişkin insanların bile sıkça kaza geçirdiği bir alanda tedbir almak önem arz etmektedir.

Ekteki resimdeki gibi yaşlılarımızın sık kullandığı tuvalet lavabo ve banyonun ilgili kısımlarını sağlam tutamaklarla kaplamak yaşana bilecek kazaları önlemede çok işinize yarayacaktır.